KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA

o I Krajowym Kongresie Parafialnych Rad Duszpasterskich w Licheniu 14/15.09.2013 r.

 

I Ogólnopolski Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich  - zapowiedź Kongresu

Ok. 1,2 tys. osób przybędzie 14 września do Lichenia, by wziąć udział w I Kongresie Parafialnych Rad Duszpasterskich. Celem dwudniowego spotkania jest podsumowanie dotychczasowej działalności Rad, ocena szansy ich rozwoju oraz wymiana doświadczeń i oczekiwań członków. Zostaną także przedstawione wyniki badań socjologicznych dotyczących funkcjonowania Rad.

Spotkanie rozpocznie się 14 września o godz. 11.00, a zakończy w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 12.00. Program Kongresu zawiera wspólną modlitwę, wykłady i spotkania w grupach tematycznych. Uczestników przywita w sobotę 14 września o godz. 11.15 abp Gądecki w licheńskiej bazylice, a następnie w południe przewodniczyć będzie Mszy św. Część wykładowa rozpocznie się o godz. 15.00 w kaplicy Całunu Turyńskiego (dolny kościół).

Prelekcję "Rola świeckich w posłudze duszpasterskiej" wygłosi red. Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej a następnie ks. dr Wojciech Sadłoń SAC (ISKK SAC) i dr Mateusz Tutak (UKSW) przedstawią "Raport z badań własnych działalności Parafialnych Rad Duszpasterskich w Polsce". Po przerwie, wieczorem o godz. 19.00 odbędą się spotkania tematyczne w grupach: "Jak dzielić się wiarą? (Martyria)" – w kaplicy Całunu Turyńskiego, "Jak świętować wiarę? (Liturgia)" w kaplicy Trójcy Świętej i "Jak służyć? (Diakonia)" w sali konferencyjnej w Domu Rekolekcyjnym Arka. Dzień zakończy Apel maryjny oraz procesja ze świecami o godz. 21.00.

W niedzielę 15 września wykłady kontynuowane będą od godz. 9.30. Zostaną podsumowane prace w grupach tematycznych, a ks. dr Tomasz Wielebski (UKSW) przedstawi wnioski pastoralne z badań własnych Parafialnych Rad Duszpasterskich w Polsce oraz wizję ich działań w przyszłości. Kongres podsumuje abp Stanisław Gądecki. Kongres zakończy Msza św. w południe, której przewodniczyć będzie abp Józef Kowalczyk, prymas Polski, a homilię wygłosi biskup włocławski Wiesław Mering.

Copyright 2013 Zapowiedź kongresu.
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free